Your browser doesn't support JavaScript or you have disabled JavaScript.
For full functionality of this site it is necessary to enable JavaScript. Here are the instructions how to enable JavaScript in your web browser.

Summer Spotlight (EventID 4845)

21/05/2022 - 22/05/2022

Sport Central

About the Event

Summer Spotlight
Sport Central
NewcastleTyne and Wear
21/05/2022 - 22/05/2022

About the Competitions

Division Category : Division Type :
CategoryDivision
TeamSCUK-AdaptiveAbilities
TeamSCUK-AdaptiveAbilitiesDance
TeamSCUK-CheerAbilities
TeamSCUK-Dance
TeamSCUK-DanceAbilities
TeamSCUK International Dance
TeamSCUK-Elite
TeamSCUK-IASF
TeamSCUK-Masters
TeamSCUK-Novice
TeamSCUK-Prep
TeamSCUK-School Cheer
TeamSCUK-University
TeamSCUK University Dance
Small GroupCheer Duo
Small GroupCheer Trio
Small GroupDance Duo
Small GroupDance Trio
Small GroupStunt Group
Small GroupPartner Stunt
12
Select ScoreSheet :
  Refresh
Routine Pending Routine Done Session Other
#DayRoomCompeteRoutineAcctTypeSkillDivision
1 SatAud09:00 Jade - Tiny L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Tiny Level 1
2 SatAud09:03 A. Stanley, F. Tomlinson Rotherham Cheerleading AcademyC-DUOCheer Tiny Cheer Duo
3 SatAud09:06 Emerald - Tiny L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Tiny Level 1
4 SatAud09:09 Fuschia - Mini L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Mini Level 1
5 SatAud09:15 Sunstone - Youth L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Youth Level 1*
6 SatAud09:18 Scarlet Giants EliteGSCheer Mini Level 1
7 SatAud09:21 A. Battiste, E. Hodgson, R. Eastwood, I. Adams-Morton Giants EliteGSCheer Youth Level 1*
8 SatAud09:24 L. Blackburn, A. Graham, L. Harrison, O. Armstrong-Clarke, S. Wiggett Cheer Force KnightsGSCheer Mini Level 1
9 SatAud09:27 Blaze Derwent Valley AllstarsGSCheer Youth Level 1
10 SatAud09:30 Mini Mafia Derwent Valley AllstarsGSCheer Mini Level 1
11 SatAud09:33 A. Fletcher, A. Maude, L. Ahern-Lee, M. Lyles Panache CheerschoolGSCheer Youth Level 1
12 SatAud09:42 L. Littlewood, G. Daly, F. Young, F. Maude Panache CheerschoolGSCheer Youth Level 2
13 SatAud09:45 B. Harrison, A. De Backer, G. Yates, M. Price, M. Brown Cheer Force KnightsGSCheer Junior Level 1
14 SatAud09:48 Tanzanite - Junior L2 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Junior Level 2
15 SatAud09:51 C. Galloni-Hodgson Osprey Cheerleading AcademyC-SoloC Tiny Cheer Solo
16 SatAud09:54 Jade Giants EliteGSCheer Junior Level 2
17 SatAud09:57 Garnet - Junior L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Junior Level 1
18 SatAud10:06 E. Kosturczak, J. Barker, K. Don`, S. Evans Cheer Force KnightsGSCheer Junior Level 2
19 SatAud10:09 Fire Nemesis AllstarsGSCheer Senior Level 1
20 SatAud10:12 A. Fletcher Panache CheerschoolC-SoloC Mini Cheer Solo
21 SatAud10:15 I. Collier Rotherham Cheerleading AcademyC-SoloC Youth Cheer Solo
22 SatAud10:18 S. Millican Osprey Cheerleading AcademyC-SoloC Mini Cheer Solo
23 SatAud10:21 C. Howard Tyneside IgniteC-SoloC Youth Cheer Solo
24 SatAud10:24 F. Roberts Rotherham Cheerleading AcademyC-SoloC Junior Cheer Solo
25 SatAud10:27 A. Thompson Tyneside IgniteC-SoloC Youth Cheer Solo
26 SatAud10:30 M. Martin Harrogate Gymnastics All-StarsC-SoloC Junior Cheer Solo
27 SatAud10:33 D. Taylor Harrogate Gymnastics All-StarsC-SoloC Youth Cheer Solo
28 SatAud10:36 S. Gilman Harrogate Gymnastics All-StarsC-SoloC Junior Cheer Solo
29 SatAud10:39 J. Howells Hartlepool HawksC-SoloC Youth Cheer Solo
30 SatAud10:42 S. Lenaghan Derwent Valley AllstarsC-SoloC Junior Cheer Solo
31 SatAud10:45 G. Daly Panache CheerschoolC-SoloC Youth Cheer Solo
32 SatAud10:48 L. Pounder Hartlepool HawksC-SoloC Junior Cheer Solo
33 SatAud10:54 Quartz - Senior L2 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Senior Level 2
34 SatAud10:57 F. Evans Hartlepool HawksC-SoloC Senior Cheer Solo
35 SatAud11:03 E. Baker, L. Marshall, J. Newton Derwent Valley AllstarsGSCheer Senior Level 2
36 SatAud11:06 C. Eagle, K. Setchell Hartlepool HawksC-DUOCheer Junior Cheer Duo
37 SatAud11:09 C. Langley, Y. Ezzat Rotherham Cheerleading AcademyC-DUOCheer Youth Cheer Duo
38 SatAud11:12 F. Roberts, L. McNeal Rotherham Cheerleading AcademyC-DUOCheer Senior Cheer Duo*
39 SatAud11:15 L. Barton-Barker, I. Collier Rotherham Cheerleading AcademyC-DUOCheer Youth Cheer Duo
40 SatAud11:18 L. Whitwam, E. Mcguiness Panache CheerschoolC-DUOCheer Senior Cheer Duo
41 SatAud11:21 A. Walker Rotherham Cheerleading AcademyC-SoloC Tiny Cheer Solo
42 SatAud11:24 M. Pudwell, L. Litt Derwent Valley AllstarsC-DUOCheer Mini Cheer Duo
43 SatAud11:30 Moonstone - Junior L1 Osprey Cheerleading AcademyGSCheer Junior Level 1
44 SatAud11:36 Awards - Stunt Groups & Cheer Solo/Duo (Awards)   Awards
45 SatAud12:14 Starburst Derwent Valley AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Tiny
46 SatAud12:20 Peridot Osprey Cheerleading AcademySCUK-PrepLevel 1 Tiny
47 SatAud12:26 Jesters Cheer Force KnightsSCUK-PrepLevel 1 Tiny
48 SatAud12:32 Glitter North East Cheer AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Tiny
49 SatAud12:44 Topaz Osprey Cheerleading AcademySCUK-PrepLevel 1 Youth
50 SatAud12:50 Sovereign Cheer Force KnightsSCUK-PrepLevel 1 Youth
51 SatAud12:56 Eclipse South Tyneside JETSSCUK-PrepLevel 1 Youth
52 SatAud13:02 Empire Rotherham Cheerleading AcademySCUK-PrepLevel 1 Youth
53 SatAud13:08 Dynamite Tyneside IgniteSCUK-PrepLevel 1 Youth
54 SatAud13:14 Relics Rotherham Cheerleading AcademySCUK-MastLevel 1 Masters*
55 SatAud13:20 Snakebite Northern VipersSCUK-PrepLevel 1 Junior
56 SatAud13:26 Amethyst Osprey Cheerleading AcademySCUK-PrepLevel 1 Junior
57 SatAud13:32 Thunder Harrogate Gymnastics All-StarsSCUK-PrepLevel 1 Junior
58 SatAud13:38 Agility Skyline Cheer and DanceSCUK-PrepLevel 1 Junior
59 SatAud13:44 Pearl North East Cheer AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Junior
60 SatAud13:50 Kinetic Catalyst AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Junior
61 SatAud13:56 Gems Rotherham Cheerleading AcademySCUK-NovLevel 1 Tiny*
62 SatAud14:02 Mini Mafia Derwent Valley AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Mini
63 SatAud14:08 Little Legion Cheer Force KnightsSCUK-PrepLevel 1 Mini
64 SatAud14:20 Rockets South Tyneside JETSSCUK-PrepLevel 1 Mini
65 SatAud14:26 Fireworks Tyneside IgniteSCUK-PrepLevel 1 Mini
66 SatAud14:32 Lightning Harrogate Gymnastics All-StarsSCUK-PrepLevel 1 Mini
67 SatAud14:38 Precious North East Cheer AllstarsSCUK-PrepLevel 1 Mini
68 SatAud14:44 Rose Osprey Cheerleading AcademySCUK-NovLevel 1 Mini
69 SatAud14:50 Jewels Rotherham Cheerleading AcademySCUK-NovLevel 1 Mini*
70 SatAud15:02 Velocity Skyline Cheer and DanceSCUK-PrepLevel 2.1 Senior
71 SatAud15:08 Solitaire Osprey Cheerleading AcademySCUK-PrepLevel 2.1 Senior
72 SatAud15:14 Majesty Cheer Force KnightsSCUK-PrepLevel 2.1 Junior
73 SatAud15:20 Amber Osprey Cheerleading AcademySCUK-NovLevel 1 Youth
74 SatAud15:26 Awards - Novice/Prep (Awards)   Awards
75 SatAud15:56 Mini Blizzard Electric Candy Cheer GymSCUK-EliteLevel 1 Mini
76 SatAud16:02 Sorority 2 Derwent Valley AllstarsSCUK-EliteLevel 1 Junior
77 SatAud16:08 CRUSH East Coast TigersSCUK-EliteLevel 1 Junior
78 SatAud16:14 Baby Pearl Osprey Cheerleading AcademySCUK-EliteLevel 1 Mini
79 SatAud16:20 Radioactive Catalyst AllstarsSCUK-EliteLevel 1 Junior
80 SatAud16:26 Onyx Giants EliteSCUK-EliteLevel 1 Junior
81 SatAud16:32 Meteors South Tyneside JETSSCUK-EliteLevel 1 Junior
82 SatAud16:38 Firestorm Tyneside IgniteSCUK-EliteLevel 1 Junior
83 SatAud16:44 Monarchy - Junior Level 1 Rotherham Cheerleading AcademySCUK-EliteLevel 1 Junior
84 SatAud16:50 FURY East Coast TigersSCUK-EliteLevel 1 Youth
85 SatAud16:56 Panache blaze Panache CheerschoolSCUK-EliteLevel 1 Youth
86 SatAud17:02 Ruby Giants EliteSCUK-EliteLevel 1 Youth*
87 SatAud17:08 Aurora South Tyneside JETSSCUK-EliteLevel 1 Youth*
88 SatAud17:14 Youth Storm Electric Candy Cheer GymSCUK-EliteLevel 1 Youth
89 SatAud17:20 Dazzle North East Cheer AllstarsSCUK-EliteLevel 1 Youth
90 SatAud17:26 OBSESSION East Coast TigersSCUK-EliteLevel 1 Senior*
91 SatAud17:32 Saturn South Tyneside JETSSCUK-EliteLevel 1 Senior
92 SatAud17:38 Dynasty - Senior Level 1 Rotherham Cheerleading AcademySCUK-EliteLevel 1 Senior
93 SatAud17:44 Inferno Panache CheerschoolSCUK-EliteLevel 1 Senior
94 SatAud17:50 Dynamite 2 Nemesis AllstarsSCUK-EliteLevel 1 Senior
95 SatAud17:56 Lunar South Tyneside JETSSCUK-IASFLevel 1 U17
96 SatAud18:02 Awards - Level 1 (Awards)   Awards
97 SatAud18:26 Heat Hartlepool HawksSCUK-EliteLevel 2 Youth
98 SatAud18:32 Inferno Tyneside IgniteSCUK-EliteLevel 2 Senior*
99 SatAud18:38 Senior Thunder Electric Candy Cheer GymSCUK-EliteLevel 2 Senior
100 SatAud18:44 Supernova Hartlepool HawksSCUK-EliteLevel 2 Senior
101 SatAud19:02 Midnight Giants EliteSCUK-EliteLevel 2 Junior
102 SatAud19:08 Supreme Hartlepool HawksSCUK-EliteLevel 2 Junior
103 SatAud19:14 Wildfire Tyneside IgniteSCUK-EliteLevel 2 Junior
104 SatAud19:20 Awards - Level 2 (Awards)   Awards
105 SunAud09:00 A. Grisdale-Stairs, E. Robson, J. Miller, R. Blackburn Cheer Force KnightsGSCheer Junior Level 3
106 SunAud09:03 I. Adey, J. Hewittt, G. Steabler, G. Hughes, P. May Turnbull Northern VipersGSCheer Senior Level 3
107 SunAud09:06 Galaxy Derwent Valley AllstarsGSCheer Senior Level 4
108 SunAud09:09 Zodiac Derwent Valley AllstarsGSCheer Senior Level 3
109 SunAud09:15 M. Cooper, J. Marshalsea, K. Holliday, P. Smith, D. Vlachogiannis Cheer Force KnightsGSCheer Senior Coed Level 3
110 SunAud09:18 Electric Nemesis AllstarsGSCheer Senior Level 3
111 SunAud09:21 L. Heaton, M. Smith, K. Webb, C. Paga Giants EliteGSCheer Senior Coed Level 4*
112 SunAud09:24 Twilight Durham DivasGSCheer Open/Univ Stunt Level 3
113 SunAud09:28 Nova Durham DivasGSCheer Open/Univ Stunt Coed Level 4
114 SunAud09:31 Reign Derwent Valley AllstarsGS  Senior Coed Level 4
115 SunAud09:35 Rage Derwent Valley AllstarsGSCheer Senior Coed Level 6
116 SunAud09:39 Eclipse Durham DivasGSCheer Open/Univ Stunt Coed Level 3
117 SunAud09:42 Legends Cheer Force KnightsSCUK-EliteLevel 3 Junior
118 SunAud09:54 Silver Spirit AthleticsSCUK-EliteLevel 4.2 Senior
119 SunAud10:00 Gravity Hartlepool HawksSCUK-EliteLevel 3 Junior
120 SunAud10:06 PASSION East Coast TigersSCUK-EliteLevel 3 Senior
121 SunAud10:12 Blackout South Tyneside JETSSCUK-EliteLevel 3 Senior
122 SunAud10:18 Valkyrie Cheer Force KnightsSCUK-EliteLevel 3 Senior
123 SunAud10:24 Sassy Serpents Northern VipersSCUK-IASFLevel 3NT Open Non-Tumbling*
124 SunAud10:30 Fierce Hartlepool HawksSCUK-IASFLevel 3NT Open Non-Tumbling
125 SunAud10:36 Pink Spirit AthleticsSCUK-IASFLevel 3NT Open Non-Tumbling*
126 SunAud10:42 Crimson Giants EliteSCUK-EliteLevel 3 Senior Coed
127 SunAud10:48 storm Nemesis AllstarsSCUK-EliteLevel 3 Senior Coed
128 SunAud10:54 Kingsmen Cheer Force KnightsSCUK-EliteLevel 3 Senior Coed
129 SunAud11:00 EC Athletic Electric Candy Cheer GymSCUK-DCheer/Dance Junior*
130 SunAud11:06 Senior Hail Electric Candy Cheer GymSCUK-DCheer/Dance Senior
131 SunAud11:12 Awards - Stunt Groups / Level 3-4 / CheerDance (Awards)   Awards
132 SunAud13:06 S. Corbett, O. Malone Hartlepool HawksD-DUODance Tiny Dance Duo
133 SunAud13:09 L. Stokes Hartlepool HawksD-SoloD Tiny Dance Solo
134 SunAud13:12 L. Ahern-Lee Panache CheerschoolD-SoloD Mini Dance Solo
135 SunAud13:15 A. Maude Panache CheerschoolD-SoloD Tiny Dance Solo
136 SunAud13:21 L. Littlewood Panache CheerschoolD-SoloD Mini Dance Solo
137 SunAud13:24 Amelia Sykes Giants EliteD-SoloD Youth Dance Solo
138 SunAud13:27 R. Webster Rotherham Cheerleading AcademyD-SoloD Junior Dance Solo
139 SunAud13:33 G. McDonald Hartlepool HawksD-SoloD Junior Dance Solo
140 SunAud13:36 A. Hall Hartlepool HawksD-SoloD Youth Dance Solo
141 SunAud13:39 N. Webb Hartlepool HawksD-SoloD Junior Dance Solo
142 SunAud13:42 L. Tranter Hartlepool HawksD-SoloD Youth Dance Solo
143 SunAud13:45 Lois Heaton Giants EliteD-SoloD Senior Dance Solo
144 SunAud13:48 S. Watt Hartlepool HawksD-SoloD Youth Dance Solo
145 SunAud13:51 L. Wintersgill Hartlepool HawksD-SoloD Senior Dance Solo
146 SunAud13:54 D. Dunnachie Panache CheerschoolD-SoloD Youth Dance Solo
147 SunAud13:57 P. Hutchinson Hartlepool HawksD-SoloD Senior Dance Solo
148 SunAud14:00 G. Daly, L. Ahern-Lee Panache CheerschoolD-DUODance Mini Dance Duo
149 SunAud14:03 H. Morrison Panache CheerschoolD-SoloD Senior Dance Solo
150 SunAud14:06 A. Hall, J. Howells Hartlepool HawksD-DUODance Youth Dance Duo
151 SunAud14:09 C. Eagle, G. McDonald Hartlepool HawksD-DUODance Junior Dance Duo
152 SunAud14:12 J. Lax, K. Douglas, E. Richardson-Booth Hartlepool HawksD-TRIODance Junior Dance Trio
153 SunAud14:15 K. Setchell, N. Kenny Hartlepool HawksD-DUODance Junior Dance Duo
154 SunAud14:18 B. suckling, A. Hammond, K. Storey Hartlepool HawksD-TRIODance Senior Dance Trio
155 SunAud14:21 P. Katsande, L. Pounder Hartlepool HawksD-DUODance Junior Dance Duo
156 SunAud14:27 F. Roberts, R. Webster Rotherham Cheerleading AcademyD-DUODance Junior Dance Duo*
157 SunAud14:30 Awards - Solo/Duo/Trio (Awards)   Awards
158 SunAud14:52 Cheeky Monkey Brisbane School of DanceSCUK-DPom Tiny
159 SunAud14:58 Fever Brisbane School of DanceSCUK-DPom Mini
160 SunAud15:04 Dynamites Panache CheerschoolSCUK-DPom Mini
161 SunAud15:10 Empire Aurora Elite Dance AcademySCUK-DPom Youth
162 SunAud15:22 Farenheit Brisbane School of DanceSCUK-DPom Youth
163 SunAud15:28 Movement Hartlepool HawksSCUK-DPom Youth
164 SunAud15:34 Unity Storm Brisbane School of DanceSCUK-DPom Junior
165 SunAud15:40 Clarity Hartlepool HawksSCUK-DPom Junior
166 SunAud15:46 Royalettes Aurora Elite Dance AcademySCUK-DPom Junior
167 SunAud16:10 Power Panache CheerschoolSCUK-DPom Senior
168 SunAud16:16 Distinction Hartlepool HawksSCUK-DPom Senior
169 SunAud16:22 Iconic Brisbane School of DanceSCUK-DPom Senior
170 SunAud16:28 Royalty Aurora Elite Dance AcademySCUK-DPom Senior
171 SunAud16:34 Awards - Pom (Awards)   Awards
172 SunAud16:54 Cirque Hartlepool HawksSCUK-DJazz Junior--Large*
173 SunAud17:00 Unity Storm 2 Brisbane School of DanceSCUK-DJazz Junior--Large
174 SunAud17:06 Tiny Sunshine Electric Candy Cheer GymSCUK-DJazz Tiny
175 SunAud17:12 Cheeky Monkey 2 Brisbane School of DanceSCUK-DJazz Tiny
176 SunAud17:18 Pan Hartlepool HawksSCUK-DJazz Youth
177 SunAud17:24 Majestic Rotherham Cheerleading AcademySCUK-DCont/Lyrical Youth
178 SunAud17:30 Fever 2 Brisbane School of DanceSCUK-DJazz Mini
179 SunAud17:36 Divas Panache CheerschoolSCUK-DJazz Mini
180 SunAud17:42 Farenheit 2 Brisbane School of DanceSCUK-DJazz Youth
181 SunAud17:48 Sweep Hartlepool HawksSCUK-DJazz Junior--Small*
182 SunAud17:54 Hustle Panache CheerschoolSCUK-DJazz Senior
183 SunAud18:00 Iconic 2 Brisbane School of DanceSCUK-DJazz Senior
184 SunAud18:18 Enchanted Rotherham Cheerleading AcademySCUK-DCont/Lyrical Junior
185 SunAud18:24 Guilty Hartlepool HawksSCUK-DJazz Senior
186 SunAud18:30 Awards - Jazz / Lyrical (Awards)   Awards
187 SunAud18:50 Leeds Dynamite NITRO Leeds DynamiteSCUK-DHip Hop Mini
188 SunAud18:56 Mini Cyclone Electric Candy Cheer GymSCUK-DHip Hop Mini
189 SunAud19:02 Divas Iconic Dance CompanySCUK-DHip Hop Mini
190 SunAud19:08 Fever 2 2 Brisbane School of DanceSCUK-DHip Hop Mini
191 SunAud19:20 Farenheit 2 2 Brisbane School of DanceSCUK-DHip Hop Youth
192 SunAud19:26 Reign Rotherham Cheerleading AcademySCUK-DHip Hop Youth
193 SunAud19:32 Leeds Dynamite TNT Leeds DynamiteSCUK-DHip Hop Youth
194 SunAud19:38 Unity Storm 2 2 Brisbane School of DanceSCUK-DHip Hop Junior
195 SunAud19:44 Junior Tornados Electric Candy Cheer GymSCUK-DHip Hop Junior
196 SunAud19:50 Colony Aurora Elite Dance AcademySCUK-DHip Hop Junior
197 SunAud19:56 Idols Iconic Dance CompanySCUK-DHip Hop Junior
198 SunAud20:02 Redemption Hartlepool HawksSCUK-DHip Hop Senior
199 SunAud20:08 Supremacy Rotherham Cheerleading AcademySCUK-DHip Hop Senior Coed
200 SunAud20:14 Iconic 2 2 Brisbane School of DanceSCUK-DHip Hop Senior
201 SunAud20:20 Awards - Hip Hop (Awards)   Awards
Category :

Competition Awards

Account Awards

Staff Awards

Medium